Дивіться, яку піарну “двохходовочку” почав реалізовувати Петро Порошенко. Про це пише телеграм канал “Телекошмар”. Надалі подаємо в оригіналі.
Вчора Медведчук у суді змінив тактику свого захисту і почав розповідати, що це він не для себе по вугіллю і готівці вирішував питання з російськими чиновниками і з окупаційними структурами, а типу виконував політичне рішення тодішньої влади.
Ясно, що таке рішення міг прийняти у той час тільки президент Порошенко.
Таким чином, Петро усвідомив, що його таки потягнуть на допит і напевно вліплять підозру у справі разом з Медведчуком. І ось як результат – перший хід.
Сьогодні Порошенко сам пішов до Офісу Генерального прокурора з дуже “патріотичними” вимогами – така собі спецпоказуха.
Як тільки Генеральний прокурор почне діяти по Петру по темі Медведчка, буде другий хід – його “защітнічкі” скажуть, що йому мстяться за ось цю патріотичну позицію. Втім, такі піар-ходи ще нікому не допомогли.
Як відоомо, екс-президент Петро Порошенко з побратимами прийшов сьогодні в Офіс Генпрокурора вимагати негайної зустрічі з Венедіктовою.
Але, як можна здогадатися, Петро Олексійович прийшов не з повинною по «справі Медведчука», а з вимогою неупередженого розслідування справи «вагнерівців».
Після сьогоднішньої заяви Венедіктової про те, що посадові особи часів Порошенко причетні до торгівлі вугіллям з РФ, поведінку екс-президента зрозуміти можна.
Зазначимо, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що керівництво Адміністрації президента Петра Порошенка могло грати ключову роль в організації поставок вугілля з Росії до України через компанії з окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Генпрокурор повідомляє, що правоохоронці досліджують понад 10 тисяч записів телефонних розмов: перемовини підозрюваних, представників Росії, членів терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР”, українських посадовців, а також фізичних осіб.
За її словами, “такий багатий масив електронних даних – справжня оперативна удача”.
Судячи з записів, пише Венедіктова, нардеп обговорював із керівниками державних органів РФ “питання надання преференцій щодо поставок вугілля з Росії саме за посередництва тих компаній, де він є бенефіціаром або причетний до їх діяльності”, а також використання залежності України від поставок вугілля з ОРДЛО “як засобу тиску для відновлення енергопостачання до окупованого Криму наприкінці 2015 року”.
“Несподівано з’ясувалось, що до питань постачання вугілля і організації процесу в цілому були причетні і співробітники з числа керівництва Адміністрації президента України станом на той період.
Слідство і прокурори мають дані, законно отримані в ході проведення слідчих дій, про те, що керівництво Адміністрації президента не тільки обговорювало під час телефонних перемовин абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану, але й видавало досить чіткі доручення ряду офіційних посадових осіб в українських органах влади.
Коли співставити цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій”, – заявила вона.
Венедіктова зазначає, що два недіючих підприємства були використані в злочинній схемі поставок вугілля енергогенеруючим підприємствам України: “Шахта імені К.І. Кисельова” з Донеччини і “Луганськвугілля” з Луганщини були формально перереєстровані в Києві.
Відтак прокурори вивчають понад 400 томів матеріалів кримінальних проваджень, у яких перевірялись факти причетності фігурантів кримінального провадження до вчинення низки інших злочинів.