Київський районний суд міста Полтави закрив справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців, яких звинувачували в катуванні учасників місцевого Євромайдану.

Таке рішення ухвалили 10 серпня, передає Корупція Інфо

"Суд постановив: кримінальне провадження за обвинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича, Бліннікова Віталія Дмитровича, Сміцького Євгена Миколайовича закрити в зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення в справі", – йдеться в постанові.

Його озвучив суддя Андрій Антонов.

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

"Очікував виправдувального вироку", – сказав Кернес після оголошення рішення.

"Я зрозумів цю постанову таким чином, що провадження припинено в зв'язку з тим, що прокурори систематично не були в залі судового засідання в призначений час і суддя розцінив це як систематичну неявку", – додав він.

Ухвала може бути оскаржена в Апеляційному суді Полтавської області протягом 7 днів з дня його оголошення.

Справу Геннадія Кернеса закрили через халатність прокурорів або політичну домовленість.

Таку думку висловив член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Ігор Лапін в ефірі "112 Україна".

"18 чи 19 прокурорів у цій справі. Жоден із них не зміг прийти на стадії судових дебатів… Якщо прокуратура не висилає свого представника до суду, треба зрозуміти причини. Ну один захворів, другий у відпустці, третій на Канарах, четвертий на Багамах. А інші 15?..

Має бути проведене внутрішнє службове розслідування: чому працівники прокуратури, які були закріплені за судами, не прийшли підтримувати державне обвинувачення. Має бути реакція генерального прокурора. Потрібно притягнути до відповідальності за халатність. Можливо, навіть порушити кримінальні справи. Якщо керівництво ГПУ буде бездіяти, значить є політична домовленість – "договорняк", – сказав Лапін.

Геннадію Кернесу інкримінували викрадення активістів у Харкові.
25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану. У той самий день депутат Харківської облради Іван Варченко, ВО "Батьківщина", заявив про викрадення двох активістів – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса "біля готелю "Національ".
Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо мера та 2 його охоронців.