У президента Володимира Зеленського в переговорах з російським лідером Володимиром Путіним є важливий козир – Україну в протистоянні російській агресії підтримує весь цивілізований світ.

Про це розповів в інтерв’ю “Українській правді” президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

За його словами, Україна не може перемогти Росію у війні, тоді треба діяти через західних партнерів.

“Ми не можемо воювати, у нас немає такої армії, як у Путіна. І ми перемогти його не можемо, що б не говорили націонал-патріоти, соціал-націоналісти та інші. Це неможливо. Ну ось є речі, які неможливі. Я розумію прекрасно, що Зеленський не все може. Він – залежний. Але ми повинні шукати компроміси? Повинні.

В якійсь ситуації, коли Путін скаже, що на щось не згоден, нам легше буде апелювати до західних союзників:

“Дивіться, ми ж зробили, що обіцяли, а Москва не хоче”. Тоді буде зовсім інше ставлення до нас. Зрозуміло, західний світ не воюватиме з Путіним. І я не думаю, що Путін дуже хоче переговорів. Хоча він економічно і політично втомився від ОРДЛО”, – сказав Глузман.

У той же час психіатр вважає, що у президента України все ж є шанс у протистоянні з Путіним.

“У нього козир один – за його спиною стоїть цивілізований світ. Головне бажання пана Путіна – стати світовим гравцем, своїм в цьому клубі перших осіб. Згадайте це приниження в Австралії, коли його посадили за окремий столик. Як якогось гомосексуаліста під нари в камері. Це ж страшне приниження. І це триватиме. Сам Путін не дає можливості бути прийнятим в цей клуб, в тому числі, через Україну. І він хоче якось вирішити проблему” , – сказав Глузман і додав, що Зеленський хоч і політично слабкіший за Путіна, але за ним стоїть весь цивілізований світ.

Відзначимо, що президенти України і Росії вже спілкувалися пару разів телефоном, але до зустрічі поки не дійшло. Очікується, що перші їхні особисті переговори мають відбутися в рамках “нормандського формату”, саміт якого очікують в листопаді.

Якщо зустріч у ці дати не відбудеться, то, за словами джерела, до кінця року лідери вже не зможуть зібратися, і тоді навряд чи можна сподіватися, що зустріч “четвірки” колись взагалі відбудеться.

Якщо зустріч відбудеться, на ній планують обговорити виконання Мінських угод, “формулу Штайнмаєра”, особливий статус Донбасу, український контроль над кордоном з РФ і місцеві вибори в ОРДЛО.

Напередодні глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що саміт у нормандському форматі відбудеться протягом найближчих кількох тижнів.