Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка заявив, що позитивно ставиться до ініціативи голови держави Володимира Зеленського призначити його генпрокурором.

Про це він сказав журналістам у середу.

На питання, як він ставиться до подібної ідеї президента, Рябошапка відповів: "Звісно, що підтримую. Я підтримую всі ініціативи президента".

Щодо першочергових кроків на посту глави ГПУ, він зазначив, що розповість про них, коли буде відповідне подання.

"Не має значення, які є проблеми, ми прийшли, щоб їх вирішувати", – сказав заступник голови ОПУ.

Він наголосив, що труднощі його не лякають.  

Також Рябошапка додав, що якщо його все ж призначать генпрокурором, то першочерговими кроками будуть масштабні кадрові зміни у ГПУ.

За його словами, у нього є багато ідей, як можна змінити систему роботи Генеральної прокуратури, але розповідати про них не захотів, щоб їх  не вкрали конкуренти.

Крім того, у представника команди президента запитали, чи буде у подальшому змінений закон про очищення влади у відповідності до пропозицій Зеленського про масову люстрацію всіх посадовців часів президентства Петра Порошенка.

Рябошапка відповів, що попередній склад Ради відмовився його розглядати, а у нового парламенту будуть інші першочергові законопроекти.

При цьому він додав, що внесення змін до КПК будуть першочерговими у роботі нової Верховної Ради. 

Варто зазначити, що Лідер політичної партії "Слуга народу" Дмитро Разумков відмовився коментувати можливість призначення Руслана Рябошапки на посаду глави Генеральної прокуратури України.

Разумков зазначив, що призначення генерального прокурора – прерогатива Президента, тому йому, як керівнику політичної сили, "некоректно забирати повноваження" Глави держави.

"Генпрокурор буде іншим, це було не один раз сказано. І це було б реалізовано раніше, якби у Президента була така можливість", – заявив Разумков.

Він пояснив, що Верховна Рада блокувала будь-які ініціативи Президента.

"У Зеленського немає навіть можливості поміняти генпрокурора в юридичній площині. І в першу чергу цим користується сам генеральний прокурор. Але є таке прислів'я: скільки мотузочці НЕ витися, все одно буде кінець", – резюмував він.

Раніше Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в якості одного з кандидатів на посаду генерального прокурора України розглядається заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка.