Україна не зможе відвойовувати силовими методами повернення контролю над окупованими Росією Кримом і Донбасом. Втім є інші способи змусити агресора залишити ці території.

Таку думку озвучив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос в ефірі телеканалу “Дом”. За його словами, для цього нашій державі необхідно ще більше заручитися підтримкою міжнародних партнерів.

“Ми чітко розуміємо, що вирішувати проблему (деокупації Криму. – Ред.) силовим методом Україна не може на цьому етапі. Тому що є проблеми – по-перше, це війна на Донбасі. Вести війну на два фронти, навіть законно повертаючи свої землі, ми не потягнемо”, – зазначив Кривонос.

Він наголосив, що в цьому аспекті все впирається у матеріально-технічний та людський потенціал, а також у ризик доволі великих втрат. Тому завдання номер один, переконаний заступник секретаря РНБО, – це продовжувати активно співпрацювати зі світовими лідерами у питанні щодо нарощення санкцій проти Російської Федерації.

“Виводити Росію ними на такий рівень, що питання буде: або вони віддадуть Крим, або залишаться без штанів, умовно кажучи. Плюс паралельно посилювати всередині країни обороноздатність, яка дасть спроможність у разі необхідності діяти силовими методами”, – пояснив стратегію звільнення окупованих територій Кривонос.

Нагадаємо, раніше Кривонос заявив, що у 2014 році ЗСУ могли розгромити колону терористів “ДНР” на чолі з Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), але не отримали відповідну команду.

Також, згідно з його свідченнями, у березні 2014 року ЗСУ могли стримати російську збройну агресію у Криму, після якої було окуповано півострів.

Також заступник секретаря РНБО говорив, що армія України має бути готова до силового повернення тимчасово окупованих територій Донбасу під свій контроль.