Кабінет міністрів повідомив українським громадянам чудову новину — 2 вересня стало відомо про фактичне перезавантаження переговорів з Туреччиною з приводу угоди про вільну торгівлю.

Цю інформацію вже офіційно підтвердив торговий представник України Тарас Качка за результатами розмови між міністром економіки Ігорем Петрашко і міністром торгівлі Турецької Республіки Рухсар Пекджан. Він також звернув увагу на те, що декілька днів тому офіційний Київ отримав оновлену тарифну пропозицію від Туреччини.

Про це інформує допис Тараса Качки у Facebook.

“Де-факто це і є перезавантаження переговорів. Ця тарифна пропозиція разом із позицією Туреччини щодо горизонтального підвищення мит створюють простір для знаходження комплексного рішення для двосторонньої торгівлі. Поки рано сказати яким воно буде. Але очевидно, що можливість така існує. Вона не потребуватиме політичних рішень на рівні президентів. У найближчі тижні будемо активно працювати щоби підготувати ґрунт для таких політичних рішень. Передусім організовуємо детальні консульатації на рівні переговірників. Хочу відразу сказати, що усі рішення будуть брати до уваги позицію бізнесу, висловлену під час нещодавніх консультацій”, — наголосив у своєму повідомленні Тарас Качка.

Що важливо розуміти, глава МЗС Дмитро Кулеба допускає можливість підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною у 2020 році.

“Ми дійсно налаштовані провести чергове засідання стратегічної ради наших президентів цього року і хочемо наповнити її максимальним змістом. І, безумовно, угода про вільну торгівлю є однією з таких задач, яка має бути вже освячена нашими лідерами”, — підкреслив український дипломат.

За словами Дмитра Кулеби, переговори про укладення угоди про ЗВТ зараз тривають на рівні торговельних представників і міністерства економіки і торгівлі.

“Наразі ми очікуємо на певний позиційний документ з боку турецької сторони для того, щоб продовжити наші консультації і рухатися вперед. Але, я хочу наголосити дуже чітко, що і в Києві, і в Анкарі є чітка політична воля довести цей процес нарешті до результату”, — зазначив глава МЗС.