Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонований українською стороною в ТКГ “План дій по Донбасу” дає можливість провести вибори в ОРДЛО навесні. Про це він повідомив на брифінгу під час робочого візиту на Луганщину.

За словами президента, для завершення конфлікту на Донбасі потрібне бажання. “Я вважаю, що вибори потрібні, але це, все ж таки, не самоціль. Найголовніше – це деокупація Донбасу, після чого можуть бути вибори. Якщо всі будуть хотіти закінчити війну – вона точно закінчиться. Тоді така можливість є”, – висловився очільник держави.

При цьому Зеленський додав, що вибори не можуть бути демократичними, безпечними та прозорими за відсутності безпекових умов. “Ми вважаємо, той покроковий план, який запропонувала до розгляду засідання ТКГ Україна, дає можливість все це зробити, щоб там навесні провести вибори”, – сказав президент.

Нагадаємо, вчора, 5 листопада, Україна представила “План спільних кроків” для Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Одним із пунктів плану є демілітаризація окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року та проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року.

Згодом українська делегація в Тристоронній контактній групі представила ОБСЄ та російській стороні п’ять головних пунктів документа. Проте у відомстві додали, що реалізація такої ініціативи потребує схвалення президентом та парламентом України.