Фахівець виводив нашу команду на Євробаскет, а також очолював Федерацію баскетболу України

У Києві у вівторок, 30 квітня, помер легендарний тренер, екс-президент Федерації баскетболу України Зураб Хромаєв. Видатному фахівцю було 72 роки.

Хромаєв – єдиний з українських фахівців, який очолював збірну СРСР. Разом з Олександром Гомельським Хромаєв працював з ЦСКА, був головним тренером київських команд "Будівельник" і СКА, шість років віддав створеній ним національній збірній України, яку вивів до фіналу європейського чемпіонату-97.

Він стояв біля витоків заснування і становлення Федерації баскетболу незалежної України, формування її збірних команд, і пізніше виходу її на міжнародну арену.Відомо, що легендарний функціонер і тренер хворів на цукровий діабет.

Наприкінці минулого року на 45-му році життя помер один з найхаризматичніших баскетболістів нашої країни Григорій Хижняк. Виступаючи за "Жальгіріс", два сезони поспіль (2000-2001, 2002) був лідером Євроліги з блок-шотів. Довгий час грав за збірну, в тому числі на дебютному для України Євробаскеті-1997, а також на чемпіонаті Європи 2003 року.