Подоляк повідомив єдиний спосіб швидкого закінчення війни Затяжна війна в Україні може спричинити продовольчу кризу у світі.

Радник голови Офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк повідомив, що єдиним способом швидко закінчити війну є озброєння України та введення ембарго на нафту та газ із РФ.

Про це Михайло Подоляк заявив у Twitter.

“Затяжна війна в Україні може спричинити продовольчу кризу по всьому світу, кажуть провідні аналітики. Єдиний спосіб швидко закінчити війну – озброїти Україну та знекровити РФ через нафтове та газове ембарго. Хто обирає заплющувати очі на війну, боячись зростання цін, отримає і те, і інше”, – написав він.

Зазначимо, що Державний департамент США може запровадити проти Росії статусу держави-спонсора тероризму, який передбачає введення додаткових санкцій та обмежень.

Про це заявив під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Нед Прайс.

“Ми уважно вивчаємо факти, уважно вивчаємо закон. Незалежно від того, чи будуть ці повноваження, або будь-які інші повноваження доступні нам відповідно до закону, ми застосуємо їх, якщо вони будуть ефективними й доречними”, – зауважив представник Держдепу у відповідь на запитання, чи залишається «на столі» введення цього статусу проти Російської Федерації.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський звернувся до президента США Джо Байдена з закликом визнати Росію державою-спонсором тероризму. Таке визнання – одна з найпотужніших і далекосяжних санкцій в арсеналі США. Про це пише The Washington Post.

Видання зазначає, що позитивне рішення США може мати низку наслідків, включно з:

  • накладенням економічних санкцій на десятки інших країн, які продовжують вести бізнес з Росією,
  • замороженнм активів Москви у Штатах, включно з нерухомістю,
  • забороною різноманітних експортів товарів подвійного призначення.