Найскандальніша тема продовжується – інформація про зустріч Володимира Зеленського з главою британської розвідки Мі-6 Річардом Муром під час його візиту в Лондон, пише видання “СТРАНА”.

 

Про неї нічого не було відомо ні під час візиту, ні відразу після нього – з чого зрозуміло, що Банкова збиралася приховати сам факт бесіди від українців.

Але інформація все-таки була злита, причому, швидше за все, по лінії Заходу, – і президент її підтвердив. У зв’язку з чим відразу виникло безліч запитань.

Найголовніше з них: чому Зеленський взагалі погодився на цю зустріч? Очевидно, що ініціювала її не українська сторона, тому що неможливо уявити, що президент прилітає в Лондон і каже тамтешньому прем’єру: а ви не проти, якщо я ще і з главою вашої розвідки зустрінуся?  Залишається тільки один варіант: ініціативу проявили британці.

І тому все те ж питання: чому український президент погодився на зустріч, яка не тільки не відповідає його статусу, а й є принизливою для країни? Адже навіть Віктор Янукович, якого мільйон разів називали “проросійським”, жодного разу не зустрічався під час візитів до Москви з главами ФСБ, ГРУ або СВР.

І питання друге: чого хотів Мур від Зеленського? Питання співпраці розвідок цілком міг бути вирішене на рівні їхніх керівників. А значить – мова могла йти тільки про тиск на українського президента. Можливо, за допомогою якогось компромату.

Питання третє: якими можуть бути наслідки? Після візиту в Лондон в політиці Банкової з’явилися зміни, що свідчать про відмову від спроб вести самостійну політику. Поки не можна говорити, що це тренд, але якщо Зеленський почне виконувати всі вимоги Заходу, стане очевидно, що його таки посадили на гачок – пише видання Страна.

Нагадаємо, під час візиту президента України Володимира Зеленського до Великобританії він провів не тільки офіційні зустрічі, про які написали ЗМІ, але й нібито зустрівся з новим главою секретної розвідувальної служби Мі-6 Річардом Муром.

Як повідомило видання Zn.ua, ця зустріч не була приємною для глави держави.

На закритому заході, в якому, за даними ЗМІ, з української сторони, крім президента, брав участь керівник СБУ Іван Баканов, з главою Мі-6 обговорювалися три основні теми.

За інформацією видання, перша стосувалася атак української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення Офісу президента взяти під свій контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції

Під час обговорення другої йшлося про ситуацію на сході України та дії Росії.

Третя ж нібито стосувалася оточення Зеленського. Причому не тільки офіційного, але й неформального, яке має значний вплив на главу держави.

Як розповіло джерело видання, закритість зустрічі була продиктована саме обговоренням персон з оточення Володимира Зеленського: британці нібито бачать, як спливає інформація з України.

“Раніше тему найближчого оточення президента на переговорах із главою Української держави порушували американці. Але їхній кейс був тиском на владу. У випадку ж британців це було попередженням. На той випадок, якщо Зеленський не до кінця усвідомлює дії людей, з якими його асоціюють”, – написало видання.

Також зазначено, що сама зустріч із главою Мі-6 – факт прикметний і свідчить про високий ступінь інтересу британського уряду до України та її президента. Українці ж пишуть, що російське оточення президента потрібно відправляти у відставку та заводити кримінальні справи.