росія вкотре підвищила ціни на газ у ЄС, і це має стати черговим аргументом на користь відмови європейців від блакитного палива з рф. Про це сказав Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Вважаю, що зовсім не випадково саме сьогодні відбулося загострення ситуації з газом у Європі – ціна знову стрибнула. росія спеціально це зробила, спеціально обмежила постачання, щоб нашкодити Європі, щоб ударити по європейцях. газпром просто смикає за газовий ланцюг, у який дуже довго намагалися закувати Європу. І це ще один аргумент на користь того, що Європа вже зараз має переходити до життя без російського газу. Не повинно бути цієї залежності, – зазначив Зеленський.

Президент також нагадав, що росія спровокувала і продовольчу кризу у світі, заблокувавши всі українські морські порти.

Поновити експорт української агропродукції – життєво необхідно для десятків країн. І є тільки одна причина, чому продовольча криза взагалі стала можливою: у ній винна росія, і ніхто більше, – підкреслив глава держави.

Переговори які мали б покласти край розв’язаній росією війні зараз не відбуваються виключно через позицію російської федерації, наголосив Володимир Зеленський. Водночас він наголосив, що українці продовжать боротися, поки не гарантують нашій державі повну безпеку і територіальну цілісність.

Як повідомлялося, 16 червня президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс відвідали Україну та провели переговори з Володимиром Зеленським.