Уряди країн ЄС розглянуть питання про запровадження ембарго на російську нафту в рамках п’ятого пакету санкцій проти рф.  Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого дипломата.

Ми працюємо над п’ятим пакетом санкцій, і пропонується багато нових імен, – сказав агентству високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності, оскільки обговорення не є публічними.

Як пише агентство, уряди ЄС розпочнуть обговорення між міністрами закордонних справ у понеділок, перш ніж президент США Джо Байден прибуде до Брюсселя в четвер на саміти з 30 союзниками по НАТО, а також ЄС і у форматі Групи семи (G7), включаючи Японію.

Прагнучи змусити президента рф володимира путіна вивести війська з України, ЄС разом із західними союзниками вже ввів низку санкцій, включно із заморожуванням активів російського центрального банку.

Однак чотири раунди санкцій ЄС, запроваджені протягом останніх трьох тижнів, у тому числі проти 685 росіян і білорусів, а також проти російських фінансів і торгівлі, поки що не змусили кремль змінити курс в Україні, наголошується у повідомленні.

Це залишає перед блоком економічно найважчий вибір відмови від російської нафти, як це зробили Сполучені Штати та Велика Британія, але не 27 країн ЄС.

Зазначимо, що Швейцарія за Європейським Союзом запроваджує санкції проти Російської Федерації. Вони набудуть чинності найближчими днями. Про це йдеться у заяві швейцарського уряду, пише Интерфакс.

“18 березня Федеральна рада Швейцарії прийняла рішення також ввести ці санкції ЄС. Відповідні заходи набудуть чинності найближчими днями…” – йдеться у заяві.

Йдеться про заборону експорту до Росії предметів розкоші.

“Заборона на експорт товарів розкоші, яка є у нових санкціях, зачіпає лише невелику частину глобального експорту Швейцарії подібних товарів. Проте, певних компаній це торкнеться серйозно”, – додали в уряді.

Нагадаймо, що  четвертий пакет антиросійських санкцій ЄС передбачає заборону експорту до Росії предметів розкоші. Зокрема, автомобілі, вартістю понад 50 тис. євро, та мотоцикли, дорожчі за п’ять тисяч євро, аксесуари та запчастини до них, музичні інструменти, вартість яких вища за 1500 євро, предмети мистецтва та антикваріат, екіпірування для гірських лиж, гольфу, підводного плавання та вітрильного спорту, більярди та аксесуари до них, електронна техніка, відеоігри, столове срібло та порцеляна, килими, різноманітний одяг та ін.