Європейський союз зняв санкції з 4 чиновників часів Віктора Януковича, але продовжив стосовно самого Януковича і ще 17 людей з його оточення.

Про це повідомляється в офіційному журналі ЄС.

Із санкційного списку зникли прізвища чотирьох українських чиновників:

колишнього заступника глави АП Андрія Портнова,

колишніх очільників СБУ Олександра Якименка та Ігоря Калініна 

сина колишнього прем’єр-міністра Олексія Азарова.

Водночас, до списку тих, щодо кого продовжені санкції, належать сини Януковича – Олександр і Віктор, екс-глава МВС України Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем Пшонка, а також екс-прем'єр Микола Азаров.

Застосування обмежувальних заходів продовжується до 6 березня 2016 року стосовно 14 осіб і до 6 червня 2015 року стосовно чотирьох осіб – Віктор Янукович-молодший, Олена Лукаш, Дмитро Табачник, Сергій Клюєв.

Раніше у п'ятницю Генпрокурор Шокін, коментуючи іномарцію про те, що було знято санкції з чотирьох чиновників, заявив, що це не відповідає дійсності.

Раніше повідомлялося,  що ЄС може зняти санкції з семи українських чиновників, серед яких син колишнього прем'єра – Олексій Азаров, у зв'язку з тим, що українській прокуратурі так і не вдалося надати доказів їхньої провини.

У березні 2014 року ЄС заморозив активи 22 українців, у тому числі екс-президента Віктора Януковича, його сім'ї та ряду колишніх високопоставлених українських чиновників у європейських банках.