дн

У Європейському союзі закликають Київ надати спецстатус окупованим територіям Донецької і Луганської областей без виконання Росією пункту щодо виведення військ, а також без перекриття українсько-російського кордону та проведення виборів за українськими законами.

Про це повідомляють джерела «Європейської правди», передає новину Корупція.Інфо

Зокрема таку пропозицію президенту Порошенку висловив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганес Ган, перебуваючи в Києві.

Його слова підтвердила заступник глави парламентського комітету із закордонних справ Іванна Климпуш-Цинцадзе.«Європейці вимагають від нас запропонувати стратегію спеціального статусу для Донбасу. І щоби цей статус не був обмежений трьома роками (як в законі про статус окремих територій), а діяв на постійній основі. Чомусь зненацька нівелюється комплексний підхід до виконання Мінська-2. Попри те, що не виконані перші кроки – не дотримується перемир’я, не відведена техніка, нам не повернули заручників, – ЄС пропонує Києву зробити п’ятий чи сьомий крок», – зазначила вона.

Разом з тим в українському МЗС запевняють, що Євросоюз хоче, аби Київ не відкидав можливість обговорення такого кроку, однак не йдеться про наполягання на наданні окупованому Росією Донбасу спеціального статусу.

«ЄС хоче, щоб усі питання Мінська могли обговорюватися в підгрупах Тимчасової контактної групи. Щоб не існувало табу на жодну тему, в тому числі цю. Але це неформальне обговорення, обмін ідеями. Офіційний діалог розпочнеться тільки після виборів з легітимно обраними представниками», – зазначили в Міністерстві закордонних справ.