В Україні прийняті за основу законопроекти (№8488 і №8487) не тільки посилять штрафи і контроль, а й зобов'яжуть при ввезенні машини вносити грошову гарантію. 

Це призведе до того, що ввозити машини на єврономерах буде просто невигідно. Фінансова гарантія – гроші, які держава отримає, якщо власник авто обдурив митників і вирішив кататися на авто без української реєстрації і не платити за розмитнення. У результаті в українців зникне будь-якої стимул ввозити "єврономери" в кінцевому результаті заплатити доведеться стільки ж, скільки і при звичайному розмитненні.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Як пояснює юрист Олександр Плахотник, це означає, що розмір такої гарантії має відповідати вартості розмитнення. "Якщо визначити вартість неможливо, то розмір гарантії рахують, виходячи з максимальних ставок", – відзначає юрист. Водночас адвокат Олексій Кур впевнений: таке нововведення може призвести до "зникнення єврономерів як явища".

Варто нагадати, що раніше повідомлялося про те, що 22 жовтня з'явилася інформація, що Верховний Суд визнав законним використання автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених в Україну в режимі "транзит".