Європейський Парламент рекомендуватиме очільникам Європейського Союзу надати Україні статус кандидата.

Європарламент рекомендуватиме главам держав та урядів ЄС, що зустрінуться на саміт 23-24 червня, надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС та закупити для України зброю для відбиття російської агресії.

Про це сьогодні під час пленарного засідання Європейського парламенту у Страсбурзі заявив голова Комітету ЄП із закордонних справ Девід Макалістер, який представив проєкт спільної доповіді комітету та підкомітету з питань безпеки й оборони щодо впливу агресивної війни Росії проти України на Спільну політику ЄС із безпеки й оборони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми рекомендуємо надати Україні зброю і все обладнання відповідно до потреб, що були висловлені українською владою, та надати країні статус країни-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України… Ми рекомендуємо також забезпечити широкий моніторинг застосування санкцій ЄС, щоб зміцнити спроможність Європейської комісії з імплементації обмежувальних заходів», – сказав Макалістер.

Він нагадав, що інституція й раніше підтримувала збільшення ефективності спільної політики ЄС із безпеки й оборони. Це ще більше загострилося внаслідок агресії Росії проти України.

«У наших рекомендаціях для Ради ЄС та для високого представника ми оцінюємо ініціативи ЄС у цій сфері та надаємо конкретні пропозиції для просування вперед. Ми сформували вісім ключових пунктів, які мають бути враховані під час зустрічі Європейської Ради 23-24 червня, а також під час наступного саміту НАТО у Мадриді 29-30 червня», – зазначив європейський політик.

Серед пропозицій, які прямо стосуються України, зазначено такі:

швидка імплементація Стратегічного компаса ЄС, зокрема, в частині розвитку оперативних спроможностей сил швидкого розгортання ЄС;

перегляд та направлення місій та операцій ЄС у межах Спільної політики з безпеки й оборони, їхня адаптація до нових геополітичних реалій, зокрема, для надання належної підтримки урядам України й Молдови;

швидке завершення роботи над третьою Спільною декларацією ЄС-НАТО;

перегляд Європейської політики сусідства з метою глибокої оцінки впливу російської агресивної війни проти України на співробітництво у межах Східного партнерства та на посилення політики розширення ЄС;

активне долучення Європарламенту до належної імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СFSP) та Спільної політики з безпеки й оборони (CSDP), включаючи імплементацію Стратегічного компаса ЄС та Європейського фонду миру;

забезпечення Спільної політики з безпеки й оборони ЄС належними фінансовими ресурсами, з метою підвищення її ефективності та надійності.