Ініціатори подання Президента Володимира Зеленського та народу України на Нобелівську премію миру закликають інших європейських колег долучитися до підписання заявки до 30 березня.

Про це повідомив під час пресконференції в Укрінформі один з ініціаторів підписання світовими політиками номінації на Премію миру, політичний експерт, партнер у PBLCO Олівер ван Лу.

За його словами, група чинних та колишніх європейських політиків звернулася до Нобелівського комітету з проханням змінити термін подачі заявок на Нобелівську премію миру, аби номінувати українського Президента Володимира Зеленського та народ України. Номінації мали бути подані до 1 лютого, автори листа просили продовжити термін до 31 березня.

Очевидно, процедура ця дещо порушена, але ми гадаємо, що це виправдане порушення. І, зрештою, лист цей – це живий документ. Ми його 30 березня направимо на адресу Нобелівського комітету. А це означає, що будь-який обраний політик, член Кабінету міністрів може підписати цей лист. У нас є трошки більше, ніж тиждень, аби заручитися більшою підтримкою, – сказав ван Олівер ван Лу.

Також він закликав підтримати цю ініціативу і зазначив, що веде перемовини з кількома відомими політиками, і “вже сьогодні ввечері буде один, чи два, чи п’ять нових підписантів”. Політичний експерт зазначив, що посол України у Нідерландах вже висунув пропозицією, щоб Президент Зеленський звернувся до нідерландського парламенту.

11 березня група чинних та колишніх європейських політиків подала до Нобелівського комітету листа з проханням номінувати президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру. Для цього необхідно переглянути процедуру номінації та продовжити терміни подачі заявки до 30 березня 2022 року.

Нобелівська премія миру – одна з шести Нобелівських премій. Відповідно до волі Альфреда Нобеля, її мають присуджувати тому, хто “зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів”.

Номінації зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження. Номінації, що присуджуються членами Комітету можуть подаватись і після цього останнього терміну, але не пізніше ніж до першого зібрання Комітету.