У помешканнях депутата ужгородської міської ради Михайла Чурила і Андрія Стрижака, який є сином колишнього голови Конституційного суду, проводять обшуки.

Ці особи фігурують у справі замаху на Андрія Іванківа. По цій ситуації правоохоронці кілька місяців тому вже проводили слідчі дії та затримали керівника охорони Стрижака, колишнього міліціонера Михайла Данила та ще одного діючого поліцейського. Крім того цих громадян підозрюють в серії інших кримінальних злочинів, які відбувалися на території області протягом останніх років. Працює на місці столичний Департамент Внутрішньої Безпеки поліції (ДВБ).

Для довідки, один – комерсант, син колишнього Голови Конституційного суду, інший – депутат ужгородської міської ради, який неодноразово попадав в поле зору правоохоронців в контексті переправлення через кордон нелегалів, наркотиків, та торгівлею краденими машинами і товарами.

Закарпатський журналіст Віталій Глагола у своєму Telegram-каналі повідомив, що обшуки проводять Департамент внутрішньої безпеки поліції та Головне слідче управління.

По Стрижаку і Чурилу працює київська група, тому інформацію дістати важко. Мої джерела кажуть, що крім справи Іванківа – є й більш основна причина обшуків – чеські лізингові авто, які вони заганяли в Україну по схемі. Їх по підробних документах ставили на український облік. Як правило, це були автомобілі топ-класів, а клієнтами не рідко найвище керівництво МВС та СБУ. Клієнти не знали, що авто заїхали по схемі і нерідко вони світились в базі Інтерполу і їх затримували на кордоні. Власне – це і стало основною причиною сьогоднішніх обшуків. Є інформація, що зараз Стрижака-молодшого допитують по справі автомобілів. Спробую дістати фото… – пише журналіст.

Окрім того, як зазначають джерела, вищевказані особи підозрюються у рейдерстві майна та землі, а як відомо, нещодавно, Президент України Володимир Зеленський повідомив про ефективну роботу Офісу протидії рейдерству та закликав звертатися туди всіх українців, які постраждали від незаконної перереєстрації нерухомості.

Також, президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про заходи щодо протидії рейдерству”. Указ передбачає внесення змін до програмного забезпечення державних реєстрів.

“За різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або “дірки” у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край”, – повідомив заступник керівника Офісу Президента.