У неділю, 13 вересня, в Мінську о 14:00 за місцевим часом, почався Марш Героїв. Близько 100 000 чоловік зібралися на проспекті Незалежності та йдуть по місту. Силовики намагаються затримувати людей.

Як повідомляє російське видання Інтерфакс, учасники акцій – близько 100 000 чоловік – зайняли тротуари і проїжджу частину. Рух транспорту по проспекту Незалежності перекрито.

Протестуючі направляються до стели Мінськ-місто-герой в резиденції чинного глави РБ Лукашенко. Про це повідомляє TUT.by.

Повідомляється, що правоохоронці намагалися розігнати колону з декількох сотень людей на проспекті Дзержинського. Затримання почалися на вулиці Маяковського.

Перед початком маршу в Мінську на вхід і вихід закрили станції метро Площа Леніна, Жовтнева, Купаловська, Площа Перемоги, Площа Якуба Коласа, Немиті, Фрунзенська. Також в місті пропав мобільний інтернет.

МВС Білорусі повідомляє, що на даний момент затримано 250 протестуючих. Точне число затриманих поки невідомо.

13 вересня в 14:00 в Мінську почалися протести проти офіційних результатів президентських перегонів в Білорусі, в результаті якої перемогу здобув Олександр Лукашенко. Ще до офіційного початку мітингу влада стягнула в центр столиці силовиків і військову техніку.

Під час підготовки ОМОН до початку протестів мінчанки вирішили поставити кілька запитань силовикам:

“Навіщо ви це робите, ми ж частина вас, ми один народ”, – запитала дівчина.

Один з силовиків зривається на крик: “Ми робимо свою роботу!”. У них запитують: “У чому полягає ваша робота? Бити? Навіщо?”. На останні питання відповіді не надійшло.

У Мінську біля селища «Дрозди», де живуть чиновники, пролунали попереджувальні постріли в адресу учасників несанкціонованого маршу опозиції, пише «Інтерфакс».

Як розповіли очевидці, постріли пролунали після того, як багатотисячна колона зібралася біля оточення. Про постраждалих не повідомлялося.

Офіційний представник білоруського МВС Ольга Чемоданова прокоментувала інформацію про запобіжні пострілах силовиків в Мінську. За її словами, відомство не має в своєму розпорядженні такими даними.

Вона розповіла журналістам ТАСС, що обстановка в цілому по столиці контролюється правоохоронними органами.

В оперативному ситуаційному штабі МВС немає інформації, що його співробітниками було здійснено попереджувальний постріл, як пишуть деякі Telegram-канали, – заявила представник МВС.