Серед українських медиків, які протягом двох тижнів виконуватимуть роботу в Італії, – анестезіологи, реаніматологи, інфекціоністів, терапевти, а також медичні сестри. В Італії їх зустріли, як справжніх героїв.

“Зустріли українських медиків-волонтерів разом з главою МЗС Італії Луїджі Ді Майо і керівництвом регіону Марке, в лікарнях якого вони надаватимуть допомогу хворим вірусом. Дорогі італійські друзі, в цей складний момент Україна з вами!” – йдеться в повідомленні посольства на сторінці у соцмережі Facebook.

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо у соцмережі Twitter оприлюднив відео зустрічі літака з українськими медиками, зазначивши: “Підкріплення прибуває”.

«Медична допомога, яка надходить сьогодні з-за кордону, є важливою для підтримки наших лікарень. Сьогодні Україна показала, що вона солідарна з нашим народом. Цей жест ми дуже цінуємо», – заявив глава італійського МЗС.

У посольстві України в Італії зазначають, що «об’єднані зусилля українських та італійських лікарів не лише сприятимуть перемозі над невидимим ворогом, але й стануть ефективним прикладом двосторонньої співпраці та подолання спільних викликів».

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у свою чергу перед відправленням літака з Києва вказав на важливість цієї місії і для України.

“В Італії працюють багато українців, за неофіційними даними, близько 100 із них перебувають у реанімації. Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі. І дуже важливо: українські фахівці отримають безцінний досвід лікування вірусу”, – заявив Аваков.

За словами заступника глави МВС Антона Геращенка, українські медики в Італії мають вивчити досвід боротьби з вірусом, а також вести навчальні трансляції через “Zoom” для тисячі українських лікарів-інфекціоністів та епідеміологів.

“А потім, через два тижні, коли в Україні очікується пік епідемії, наші медики повернуться і використають отриманий в Італії досвід для порятунку життів українців”, – додав заступник міністра.

Нагадаємо, що 3 квітня президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів забезпечити надання Італії гуманітарної допомоги. Окрім бригади медиків, Україна має намір за кілька днів поставити до Італії в рамках гуманітарної допомоги для боротьби з вірусом медичні спиртові дезінфектори.

Як інформують у Міністерстві закордонних справ, нині 166 українських громадян лікуються за кордоном. Зокрема, найбільше в Італії – 121 особа. Шістнадцятеро – у Греції, по четверо у Домініканській Республіці, Польщі та Німеччині. Троє перебувають в Австрії. 11 українців за кордоном недугу побороли.

На жаль, від вірусу за кордоном померло п’ятеро українців.