У болгарському місті Русе жорстоко вбили адміністративного директора і ведучу регіонального каналу TVN Вікторію Марінову. Журналістка розслідувала фінансовані ЄС проекти вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли кошти консалтингові фірми.

Місцеві криміналісти стверджують, що не пам’ятають настільки жорстокого вбивства у Русе. Повідомляється, що смерть жінки настала в результаті удару в голову і задушення.

Заступник голови місцевої поліції Іліан Єнчев повідомив, що тіло 30-річної жінки знайшов місцевий житель у зеленій зоні поблизу Дунаю. Речі вбитої журналістки були за кілька метрів від тіла, її припаркований автомобіль теж стояв неподалік. Правоохоронці розглядають декілька версій щодо причин злочину, одна із них – професійна діяльність журналістки.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Робота не зупиняється ні на мить. У нас достатньо спеціалістів. Скоро зможемо надати більше інформації про особу вбивці,  – повідомив районний прокурор Русе Георгій Георгієв.

Також  зазначається, що останнім розслідуванням Вікторії Марінової став так званий GPGate – скандал навколо розкрадання коштів з фондів Європейського союзу.

До шахрайств може мати стосунок найвище керівництво держави, включно з прем'єром Бойко Борисовим. Також у розслідуванні фігурує ім'я голови болгарської "дочки" "Лукойла" Валентина Златева. Зокрема, журналістка розслідувала фінансовані ЄС проекти будівництва об'єктів інфраструктури,  на яких заробляли кошти консалтингові фірми.

Регіональний канал TVN, де працювала Марінова, був єдиний з болгарських телеканалів, який висвітлював цей скандал. Результати планувалося передати в Управління ЄС з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF). Розслідування велося в рамках фінансованого Євросоюзом проекту журналістських розслідувань щодо махінацій з коштами ЄС у Болгарії і Румунії.