Стало відомо, як дорого обійдеться експлуатація європейських авто.

У профільному Комітеті Верховної Ради перебуває на розгляді оновлений законопроект №5567, який дозволить легально їздити на нерозмитнених авто з номерами інших держав.

Автори документа хочуть легалізувати автомобілі з іноземними номерами в Україні, а із власників стягувати плату, повідомляє Корупція. Інфо

При цьому є кілька умов ввезення та використання таких автівок:

– автомобіль повинен бути мати понад 7 років з дати випуску;
– це може бути легковик або комерційне авто з повною масою до 3,5 тонн, причіп до нього або мотоцикл.
– пільга поширюється лише на одну автівку на одну людину.

Зазначимо, учасників АТО збираються звільнити від сплати платежів.Авто можна буде ввозити на 1 рік і подовжити цей термін максимум на 60 днів. Однак, щоб подовжити термін тимчасового ввезення ще на 1 рік, не доведеться перетинати кордон. 

Як пропонують нардепи, потрібно буде приїхати в будь-який митний орган і сплатити платіж за тимчасове користування машиною.

Проте, поки в Україні діє екологічна норма Євро 5, цей закон працювати не зможе. Тому, якщо його приймуть, доведеться змінити ще безліч чинних законів.

Згідно з документом, ставки оплати залежать від року, в якому будуть проводитися розрахунки.

У 2017 році розмір оплати складе 0,3% в місяць від суми митних зборів для цієї машини. Тобто, 3,6% на рік.

У наступні роки, ставки почнуть міняти. Вони буду складати від 0,2 до 0,3% на місяць.

Для того, щоб дізнатися, скільки доведеться заплатити за рік користування автомобілем з іноземними номерами у 2017 році, потрібно розрахувати суму митних платежів на цей автомобіль. Потім загальну суму помножити на 3,6%.