З приходом тепла на вулицях Львова розгортають «бізнес» продавці на підлозі. Бабусі, жіночки і дідусі везуть з навколишніх сіл городину, лісові ягоди, фрукти. Багато хто їх купує, незважаючи на плакати по місту: «Не їж з підлоги». Зустрічаємо таких продавчинь на вулиці Франка. Вони часто мігрують по площині вулиці і ми вирішили поцікавитися, яка ціна такого «бізнесу».

П. Люба розповідає, що на Франка постійно стояти не вигідно. Вона сюди приходить продавати городину зрідка. Звідси виганяють, бо центр міста. Сюди приходять щоразу різні продавці. А коли виженуть, то переносить міні-ринок в інше місце. Часто навіть за рогом. Виганяє міліція. Не хоче співпрацювати з продавцями, бо тут вони у всіх на виду.

 П. Люба ж каже, що якщо торгувати, то найкраще на Грінченка. Там найвигідніше. З міліціонером завжди можна домовитися. І бере він «по-людськи». Не з усіх однакову ціну, а відповідно до заробітку. Хто більше заробляє, той більше платить. За те, щоб продавати кукурудзу, ягоди, фрукти треба віддати з заробітку 30 гривень. І цілий день продавай собі спокійнісінько, ніхто не підійде. Картоплю продавати дешевше. Вартість місця для продажу – 15 гривень у кишеню інспектора міліції. Раніше, каже п. Люба, за огірки теж брали меншу ціну, але зараз вони подорожчали, то й ціну підняли. Взагалі зі слів продавчині інспектор «поряднішим» став. Завжди можна з ним домовитися про ціну. У п. Люби продаж городини сімейна справа. Розповідає, що років 6 тому міліціонер виганяв її маму з «робочого місця», не брав хабарі. А зараз зрозумів, що це всім вигідно: і продавцям, і міліції. Обоє ж заробляють.

Інша ситуація склалася на проспекті В’ячеслава Чорновола. Тут міліція дуже «чесна». Скільки б не підходили до продавців – думка одна: міліціонер їхній людина «порядна». Хабарів він не бере. З іншої сторони і торгувати не забороняє.  Продавайте на здоров’я з підлоги.

Чиновники, які дозволяють таку торгівлю, забирають здоров’я у нас з Вами, шановні споживачі. Пилюка, бруд, мікроби осідають на їжі. Цього ніхто не контролює. Міліціонери працюють на свій гаманець, а не на захист суспільства. Будьте пильними.

Автор: Галина Якушко