Жуан Жілберту вважається одним із зачинателів стильового напрямку босанова.

Бразильський гітарист і співак Жуан Жілберту помер в суботу, 6 липня, в своєму будинку в Ріо-де-Жанейро у віці 88 років. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав його син Жуан Марсело Жілберту, передає Deutsche Welle.

"Мій батько помер. Його боротьба з хворобою була благородною. Він намагався зберегти свою гідність, втрачаючи самостійність", – написав він.

Жуан Жілберту вважається одним із зачинателів стильового напрямку босанова, яка являэ собою поєднання бразильських фольклорних елементів з джазовими варіаціями.

Успіх прийшов до Жілберту в кінці п'ятдесятих років ХХ століття після виходу пісні Chega de Saudada, музику до якої написав композитор Антоніо Карлос Жобім.

Нагадаємо, 6 березня помер перший бас-гітарист легендарної британської рок-групи Queen Майк Гроуз. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив барабанщик Queen Роджер Тейлор.

"Так сумно почути про моє старого друга Майка Гроуз, якого я вперше почув у групі під назвою The Individuals, коли ми ще були в школі. Він завжди звучав круто. Спочивай з миром", – написав Тейлор.