Помер радянський і російський кінорежисер Марлен Хуцієв.  Про це повідомляє представник Союзу кінематографістів Росії.

Хуцієв помер 19 березня о 7 годині ранку.  Йому було 93 роки.  Увечері 16 березня його доставили в реанімацію однієї з московських лікарень з шлунково-кишковою кровотечею.  Син виявив режисера будинку в несвідомому стані.

В кінці 2018 року Хуцієв відмовився лягати в лікарню без дружини Ірини Соловйової, їх госпіталізували удвох і помістили в одну палату.  5 січня стало відомо про смерть Соловйової.

16 березня Хуцієв був госпіталізований в реанімацію.  Як повідомляє Російська служба ВВС, він перебував у важкому стані з шлунково-кишковою кровотечею.  На наступний день представник Союзу кінематографістів РФ повідомляв, що режисер знаходиться в свідомості під контролем лікарів.

Перед Новим роком Хуцієв був госпіталізований разом з дружиною Іриною Соловйової.  Режисер відмовлявся лягати в лікарню без дружини, хвилюючись за її самопочуття.  4 січня Соловйова померла в реанімації.  Хуциєва виписали в кінці лютого.

 

Фільми Марлена Хуциєва стали класикою російського кіно – "Весна на Зарічній вулиці" (знятий спільно з Феліксом Миронер), "Два Федора", "Застава Ілліча", "Липневий дощ".  У 2019 повинен був вийти фільм Хуциєва "невечірнім", побудований як діалог письменників Антона Чехова і Льва Толстого.

Марлен Мартинович Хуцієв народився в Тифлісі (нині – Тбілісі) 4. жовтня 1925 року.  Батько – Хуцієв (Хуцішвілі) Мартин Леванович (1900-1937), комуніст з дореволюційним стажем, служив комісаром Четвертої гаубичної дивізії, після революції – заступник наркома внутрішньої і зовнішньої торгівлі СРСР, був засуджений і розстріляний за 58-ю статтею.  Мати – Утенелішвілі Ніна Михайлівна (1905-1957), актриса з дворянської військової родини.

У 1952 році закінчив режисерський факультет ВДІКу і в 1953-1958 роках працював режисером на Одеській кіностудії, з 1959 року – на кіностудії імені Горького, з 1965 року – на кіностудії "Мосфільм".  У ряді своїх фільмів Марлен Хуцієв виступав як автор або співавтор сценаріїв.  Крім того, Хуцієв поставив в театрі "Современник" виставу "Випадок в Віші" і знявся в декількох фільмах.

З 1978 року Хуцієв керував майстерні режисури художнього кіно у ВДІКу.  З 1987 року – завідувач кафедри режисури художнього фільму ВДІКу.  У 1965-1986 рр.  – секретар правління СК СРСР.  З 1998 року – голова Комітету по ігровому кіно Союзу кінематографістів Росії.  З 1989 року був президентом Гільдії кінорежисерів Росії, а 19 грудня 2008 року було обрано головою Спілки кінематографістів Росії.

За радянських часів Хуцієв було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв і народного артиста РРФСР, а також народного артиста СРСР.  У 1993 році він був удостоєний Державної премії РФ, а пізніше послідовно удостоївся ордена "За заслуги перед Вітчизною" II-IV ступенів.

Марлен Хуцієв зняв такі картини, як «Весна на Зарічній вулиці», «Застава Ілліча» та інші радянські кінострічки.  У 2019 повинна вийти його картина «невечірнім».  Це фільм-діалог двох письменників – Чехова і Льва Толстого – за всіма основними російським питань.  Хуцієв виступив режисером і сценаристом фільму.