Суд відпустив підозрюваного, якого 10 років шукали по всій Україні.

Краснолиманський міський суд не обрав запобіжний захід і відпустив на волю підозрюваного, якого поліція зуміла затримати після 10 років оперативно-розшукових заходів.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Донецькій області, передає Корупція. інфо

"У лютому 2007 року житель Лиманського району 1974 року народження спланував злочин, до якого залучив трьох знайомих. Згідно з розподіленими ролями, вночі спільники проникли на територію підприємства і напали на сторожа.

Чоловіка зв'язали і утримували в полоні. У цей час організатор групи викрав з підприємства обладнання для газифікації, залишивши жителів навколишніх селищ без газу.

Труби чоловік вивіз в Луганську область і продав, заподіявши підприємству матеріальної шкоди в особливо великому розмірі – близько 200 тис грн ", – йдеться в повідомленні.

Виконавці були затримані співробітниками правоохоронних органів, в той час як організатор вдалося сховатися. Протягом 10 років він жив під різними іменами в Луганській, Харківській, Київській і Сумській областях

"12 січня 2017 року оперативники Лиманського відділення поліції отримали інформацію, що 42-річний розшукуваний на новорічні свята приїхав погостювати до матері в селище Ямпіль. При перевірці інформації він був затриманий", – повідомили в поліції.

При затриманні у зловмисника було вилучено паспорт на чуже ім'я, значиться загубленим, а також 4 мобільні телефони. Виявилося також, що зловмисник розшукується харківськими правоохоронцями за викрадення вантажного транспортного засобу.

Згідно порушеною кримінальною справою, зловмисникові загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 15 років.

"13 січня в суді мали розглядати питання визначення затриманому запобіжного заходу, яка, з урахуванням тяжкості злочину, передбачала утримання під вартою. Проте затриманий не отримав ніякого заходу.

Розгляд цього питання було перенесено Краснолиманським міським судом спочатку на кінець робочого дня, а потім на 16 січня. Підозрюваному вручили повістку, і він був відпущений із залу суду", – уточнили в поліції.

У зв'язку з неприемлемостью подібного рішення, слідчим відділом Лиманського ВП і місцевою прокуратурою вирішується питання про подання щодо неправомірності дій суду.