Суддю Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Петрик, який попався на хабарі, зберігає у валюті більше мільйона гривень і встиг купити третю автівку в сім'ю незадовго до свого арешту.

Про це повідомляє Корупція. Інфо

Петрика затримали на хабарі в п'ять тисяч доларів на початку грудня. Хабар суддя отримав за рішення на користь третьої особи у справі Мінекології проти одного з підприємств, якому дозволили проводити роботи з небезпечними відходами.

В уряді наполягали на скасуванні такої можливості, а суддя взяв гроші від підприємців, які хотіли залишити в силі рішення суду першої інстанції. Гроші Петрик ховав у потаємній кишені суддівської мантії. Зараз суд відправив його під домашній арешт, який оскаржує прокуратура.

Біографія Петрика досить типова для представників суддівського корпусу. Згідно з офіційними даними в 1992 році він закінчив Українську юридичну академії.

З 1996 року протягом дев'яти років роботи суддею госпсуду Харківської області, а після – ще п'ять років на аналогічній посаді у Львівській області. З 2010 року Петрик займав пост суддю Київського апеляційного адмінсуду.

Судячи з декларації представника Феміди, в 2013 році ні в нього, ні у сім'ї не було ніякої нерухомості. Петрик володів тільки Ford Galaxy, яку придбав в той же час за 324,4 тис. гривень. На банківських рахунках судді значилося три мільйони гривень, причому 2,3 млн він вклав в 2013 році.

Тоді Петрик заробив 614,86 тис. гривень, з яких більша частина склала зарплата і дохід від відчуження майна.

Також він вказав, що отримав ще 2,1 млн гривень в якості «інших видів доходів».

Останні дані про свої доходи та майно Петрика можна дізнатися з реєстру електронних декларацій. Як виявилося, в 2015 році сім'я почала активно скуповувати земельні ділянки в селі Годовиця, де у них тепер недобудований будинок, а також придбала квартиру в Києві (81,3 кв. Метра). У 2014 році дружина Петрика купила Suzuki SX4.

Більш того, матеріальне становище судді «дозволило» йому придбати новенький Ford Galaxy (2016) за 906 тис. гривень! Покупку представник Феміди зробив 28 жовтня, якраз за місяць до того, як його зловили на хабарі.

ford

У минулому році суддя задекларував зарплату в 231 тис. гривень, тоді як його дружина змогла отримати 413,4 тис. гривень. Крім цього, Петрик зберігає в готівки 48 тис. євро, 12 тис. фунтів стерлінгів, 17,4 тис. доларів, 3,9 тис. швейцарських франків і 80 тис. гривень.

p1

Відзначимо, що згідно з даними реєстру нерухомості, на Петрика записаний ще одну ділянку землі в селі Годовиця, але в декларації він його не вказав. Також там не вказані дві квартири (велика і маленька) в Червонограді Львівської області.

На майно корумпованого судді арешт поки не наклали. Готівкові гроші Петрика також не вилучені. Редакція звертає увагу СБУ і САП на цю інформацію.