Народні депутати фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко та Сергій Власенко зареєстрували у Верховній Раді законопроект №3059 про державну реєстрацію суб’єктів лобіювання та здійснення лобіювання в Україні, повідомляється на офіційному сайті партії “Батьківщина”.

“На основі американського закону про розкриття лобістської діяльності ми підготували наш законопроект, адаптувавши його до українських реалій. Якщо ми хочемо знати, хто ляльководить сьогодні нашими міністрами, президентом, депутатами – нам потрібно цей закон негайно приймати і ми будемо на цьому наполягати”, – підкреслила лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко на прес конференції в Києві.

Вона зазначила, що представлений проект закону передбачає створення єдиного відкритого реєстру лобістів – людей, які намагаються відстояти інтереси окремих держав і компаній; лобіст зобов’язаний зареєструватися сам і реєструвати кожен свій контракт; чиновник отримує право поцікавитися у кожного свого відвідувача, чи не є він лобістом.

“Я впевнена: якщо ми зможемо досить швидко цей закон прийняти, це допоможе нам захистити наші надра, наші підприємства, наші ресурси і найголовніше – захистити нашу українську землю. В країні треба наводити порядок, бо сьогодні до нас їдуть аферисти з усього світу , і кожен з них має на меті наші з вами українські ресурси просто привласнити і використовувати в приватних інтересах. Тому наша команда буде робити все можливе, щоб захистити країну”, – резюмувала Тимошенко.

Згодом тимошенко розповіла про це в ефірі програми “Максимум”. українців слова політика розлютили:

“Юлю чекає посадка”, “Яка ганьба”, “Та закрийьте її вже хтось”, – пишуть вони в Мережыі