У США відкрили кримінальні справи щодо зловживань, вчинених людьми з команди президента України Петра Порошенка. Про це пише видання "Дзеркало тижня" з посиланням на свої джерела.

"За інформацією наших джерел, в Сполучених Штатах порушені кримінальні справи і розслідуються факти різних зловживань, вчинених людьми з команди Порошенко. Перш за все, мова йде про виведення і відмиванні грошей. Ті ж джерела свідчать, що деякі фігуранти цих справ вже підписали угоду про співпрацю зі слідством і дають свідчення ", – сказано в матеріалі.

У статті також згадується визнання глави НАБУ Артема Ситника в допомозі Хілларі Клінтон на виборах 2016 року в США. Запис цих слів недавно "злили" через БПП.

Автор статті зазначає, що "жертвоприношення Ситника (керівника НАБУ Артема Ситника – Ред.) Трампу Банкова розглядає як угоду, в результаті якої американський президент заборонить американській системі" наздоганяти "Порошенка і Коº".

У матеріалі сказано, що у Білого дому немає фаворита на українських виборах, однак вони всерйоз побоюються виникнення "третього майдану" в результаті непереконливої легітимності переможця.

"Тому що дестабілізацією ситуації в Україні може знову скористатися Путін. І тоді американці будуть змушені на це реагувати – набагато жорсткіше і рішучіше, ніж це відбувається сьогодні", – йдеться в тексті.

Видання також пише з посиланням на джерела, що Вашингтон не збирається негайно відкликати з Києва посла США Марі Йованович через скандал зі звинуваченнями генпрокурора Юрія Луценка.

"Більш того, Держдеп вмовляє її залишитися в Україні хоча б до літа, хоча сімейні обставини, пов'язані з її близькими, вимагають повернення Марі Йованович на батьківщину", – йдеться в статті.

"Тому Марі Йованович поки залишається. Не треба думати, з яким настроєм. Але бурхливі почуття охоплюють не тільки її. Як свідчать численні джерела DT.UA, Держдеп не просто розгніваний, він лютує. Американська система таких витівок не прощає. Нікому і ніколи.

 "Юрі – капець", – найкоротше і вагомо резюмував один з наших обізнаних співрозмовників ", – підсумував автор статті.

В свою чергу, президент Петро Порошенко заявив, що посол США в Україні Марі Йованович, як представник Америки і президента Дональда Трампа, має його повну особисту підтримку. Про це він заявив в п'ятницю, 22 березня.

"Я хотів би відзначити важливу роль посла Сполучених Штатів Америки Марі Йованич в справі просування України-американських відносин. І підкреслюю, вона, як представник США і президента США Дональда Трампа, великого друга України і великого мого друга, має повну мою підтримку", – сказав Порошенко. Експерти-політологи вже зазначають, це означає, що Порошенко злив свого "Кума", аби отримати власний політичний захист в подальших відносинах.