З 1 червня дозвіл видаватиметься у формі ID-карти, передає Корупція.Інфо

«Уряд затвердив новий зразок бланка дозволу на проживання та порядок його оформлення і видачі. Постанову прийнято на виконання вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» з метою впровадження оформлення і видачі іноземцям та особам без громадянства дозволу на проживання в формі картки, що містить безконтактний електронний носій» , – йдеться в повідомленні.

Популярне:"Прийде новий президент – реформатор, який буде…": Пророцтво Афонських старців про Україну. Дещо вже збулося!

Також зазначається, що вид на проживання, в якому немає безконтактного електронного носія, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, діє протягом терміну, на який він був виданий.

Нагадаємо, починаючи з другого півріччя 2018 року, всі бажаючі українці зможуть отримати ID-карту.

Зараз це можна зробити тільки при зміні прізвища, втрати паспорта або його псування, а також за бажанням при досягненні 25-річного і 45-річного віку замість вклеювання нового фото. Такі «обмеження» поки діють для того, щоб уникнути ажіотажу та додаткових черг.

У ГМС відзначили, що з 17 квітня 2018 втратив чинність наказ МВС, який затвердив Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року – в формі книжечки. Таке рішення було продиктовано тим, що паперовий паспорт вже давно не видають ні в одному підрозділі міграційної служби.