Головні новини Львова
Подобається

З 1-го грудня у Львові на 20% зросте квартплата

14/11/2014     Автор: Яна Романська
З 1-го грудня у Львові на 20% зросте квартплата

Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради. Як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури, в середньому тарифи зростуть на 20%.

Їх порахували по кожному будинку. Так, квартплата у 2-кімнатній квартирі на Сихові зросте з 68-и до 82-ох гривень (на 14 гривень), в 3-кімнатній — на 30 гривень, а в 1-кімнатній — на 11 гривень. У Галицькому району нашого міста тарифи зростуть в середньому на 15-25%, у залежності від житлової площі.

Тарифи коригуються виключно в часті зарплатні. У департаменті пояснили, від часу останнього коригування тарифів, мінімальна заробітна плата зросла на 29,4%. Так, потрібно підняти оплату двірникам, які заробляють 1355 гривень, а після підвищення тарифів отримуватимуть 1700 гривень. Водночас підвищення заробітної плати адміністративного персоналу комунальних підприємств не передбачається.

У свою чергу голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Любомир Мельничук підвищення тарифів категорично не підтримує.

«Більш доцільно було б переходити до збільшення тарифів лише після використання всіх резервів по економії коштів, а збільшення зарплатні працівників житлово-комунального господарства проводити за рахунок економії бюджету»,– наголосив політик.

Водночас перший заступник міського голови Львова Олег Синютка зазначив, за підсумками 9-и місяців 2014-го року міський бюджет недовиконано на 20 млн грн. Тож бюджетні гроші у першу чергу йтимуть на виплату заробітної плати медикам та освітянам.

 

 

Джерело: ЛМР