Українському бюджету катастрофічно не вистачає грошей, тож Арсеній Яценюк підтримав ідею Ігоря Білоуса щодо запровадження нового податку для фізосіб.

Цей метод оподаткування відповідає стандартам ЄС і міститься в додатку до угоди про асоціацію. Він полягає у тому, що українці платитимуть 30% від суми покупки дорогих товарів, якщо не зможуть довести легітимність походження грошей.

Наприклад, якщо людина придбала авто за 150 тисяч гривень (сума більша за 10 мінімальних заробіних плат, що становить близько 12 800 гривень), а її офіційна заробітна плата була 3,5 тисяч гривень в місяць, то легальним річним доходом вважається 35,7 тисяч гривень. Відтак від 150 тисяч віднімається сума легального доходу, а на залишок (114,3 тисяч гривень) нараховується 30% податок (34,29 тисяч гривень).

При цьому фіскальна служба матиме право самостійно нараховувати податки фізичним особами, навіть якщо вони не подали декларацію. А також зможе накласти арешт на майно такої особи і залучити податкову міліцію до перевірки доходів і витрат.

В уряді переконані, таке нововведення розширить можливості фіскальної служби України і сприятиме своєчасній сплаті податків.

 

новини про Львів