Тариф “Укренерго” на передачу електроенергії збільшиться більш ніж на 50%

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії на 54,6%. Відповідне рішення прийняли, щоб компанія могла отримати гроші на погашення заборгованості перед виробниками “зеленої енергетики”.

Про це повідомила прес-служба НКРЕКУ.

Також наголошується, що спочатку тариф хотіли підвищити в 2,1 рази – до 327,97 грн / ват-годину, а початковою пропозицією було довести його до 604,51 грн / ват-година.

Відзначається, що можливість знизити тариф з’явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, що дозволить запобігти моментальну навантаженню на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного між урядом України і “зеленим меморандумом”.

Раніше в.о. міністра енергетики України Ольга Буславец заявила, що замість ряду системних, ефективних заходів для вирішення кризи в енергетиці НКРЕКУ пропонує просто підняти тариф НЕК “Укренерго” в кілька разів, що є неефективним рішенням.