Чиновники намагаються привчити населення до екологічної життя

З 1 травня українці будуть платити за вивезення сміття по-новому.  Уряд ввів застосування різних тарифів на вивезення різнотипних побутових відходів, якщо ті не просто вивозяться на смітник, а упорядковано і переробляються.  Відповідні правила Кабмін затвердив 27 березня цього року.

В першу чергу урядовий документ стосується вибору підрядників, формування тарифів, розробки схем санітарного очищення, виділення земельних наділів для будівництва сміттєпереробних заводів, рекультивації старих полігонів і так далі.

З 2021 року Європа прощається з пластиком

З обраним на конкурсній основі підприємством і споживачем (муніципальною владою) підписується договір про надання послуг по роботі з побутовими відходами.  У платіжному документі сторони повинні будуть вказати як вартість послуг, тарифи, так і обсяг побутових відходів по різних типах, від яких і залежатиме ціна вивозу.  У документі передбачені наступні категорії:

 Тверді.
 Великогабаритні.
 Ремонтні.
 Рідкі.
 Небезпечні.

Якщо ж підрядник вирішить підняти ціну за свої послуги, то він повинен про це попередити як мінімум за 30 днів, назвавши при цьому причини і обґрунтування для підвищення тарифу.

Своє рішення чиновники аргументують бажанням стимулювати людей і підприємства приділяти більше уваги проблемі відходів, що в підсумку повинно розвантажити полігони і т. Д. Втім, багато експертів дивляться на такі нововведення скептично.