Схоже, що анонсований з 1 травня кошмар для населення скасовується.

Із 1-го травня ціна на газ для населення знижена з 8,38 грн до 8,25 грн за кубометр, тобто на 13 копійок за кубометр порівняно з квітнем.

НАК «Нафтогаз України» спільно з урядом анонсували механізм визначення регульованої ціни, який дає можливість не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, але навіть знизити її до рівня в 8247 грн за тис. куб. м.

Даний рівень цін погодили на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Підхід до формування ціни планується наступний: якщо ринкова вартість газу для промислових споживачів є нижчою встановленої в постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для українців також зменшиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості підніметься понад визначеного урядом рівня, то вартість для громадян залишиться на цьому рівні.

Передбачається, що зміни діючих договорів на продаж газу між «Нафтогаз» і всіма контрагентами, які купують газ у відповідності з вимогами «Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єкти ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» внесуться протягом травня цього року.

Незважаючи на те, що багато політиків робили гучні заяви про зниження вартості газу, важливо розуміти, що президент не має до цього відношення, адже газовий ринок   єдиний вірний індикатор ціни. Дотримуватися цих правил зобов'язані НКРЭКУ і Антимонопольний комітет. Але під час дії постанови Кабміна про спецзобов'язання (ПСО), ринкової ціни не буде. Неофіційно президент може втрутитися в цей процес – наприклад, за допомогою комісії по відбору кандидатів у члени енергорегулятора або Кабмін. Однак існують обмеження – домовленість з МВФ.