Як офіційно повідомила прес-служба офісу українського президента, сім’ям осіб, які загинули в роки війни на Донбасі, грошове забезпечення буде збільшено в два рази.

Йдеться про дві категорії:

– сім’ї військовослужбовців, загиблих в 2014 – 2015 рр.,
– сім’ї добровольців, які загинули в 2014 – 2015 рр.

За офіційними даними допомогу отримають близько дев’яти тисяч сімей. Український кабінет міністрів надасть їм додаткове фінансування до раніше призначеним державою пенсій.

Як повідомляє представництво українського президента, сам Володимир Зеленський наполіг на прийнятті Кабінетом міністрів цього рішення. Як підкреслив Володимир Зеленський, існує необхідність поліпшення пенсійного забезпечення всіх сімей військовослужбовців та добровольців, які втратили близьких в перші роки війни. За словами Зеленського, існує великий розрив у виплатах сім’ям, які втратили своїх рідних у перші роки АТО / ООС і тим сім’ям, хто осиротіли пізніше. Президент України у своїй промові назвав такий розподіл неприпустимим.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна пояснила, що дійсно така проблема існує. За її словами родичі осіб, які загинули в перші роки війни на Донбасі отримують значно меншого розміру пенсії. Це пояснюється тим, що загиблі на момент смерті не отримували хорошого грошового забезпечення, не встигли отримати військові звання, а значить не могли претендувати на професійні надбавки, доплати та інше.

Всі ці обставини, в сукупності, призвели до того, що пенсійне забезпечення для їх родичів виявилося нижчим в півтора-два рази, ніж у інших.

В даний час ситуація для таких сімей в корені змінюється. Очікується, що розміри виплат будуть наступними (мінімальні значення):

– сім’ї загиблого військовослужбовця / добровольця, в якій є одна непрацездатна особа – 7,8 тисяч гривень,
– сім’ї загиблого військовослужбовця / добровольця, в якій є дві непрацездатних особи – 12,2 тисяч гривень,
– сім’ї загиблого військовослужбовця / добровольця, в якій є три непрацездатних особи – 17,12 тисяч гривень.

ПФ України займається перерахунком нарахувань. З початку вересня всі дев’ять тисяч сімей отримають виплати пенсій одразу за два місяці (серпень, вересень).