Українці, які отримали квитанції на податок на розкіш і не сплатили їх, з 1 жовтня будуть змушені сплатити не тільки квитанцію – їм нарахують штраф за затримку оплати, передає Корупція.Інфо.

Розмір штрафу складе 20 відсотків від податку. Цей податок на нерухомість українці тепер мають оплачувати тільки один раз в рік, і він буде нараховуватися тільки тим громадянам, у власності яких квартири з великою площею. Податок сплачується на будинки площею більше 120 квадратних метрів і на квартири площею більше 60 квадратних метрів. Розмір податку встановлюється індивідуально, місцевими радами, проте він не може перевищувати двох відсотків від мінімальної оплати праці.

У наступному році уряд підвищить «планку» до трьох відсотків. Податок потрібно було заплатити ще до 1 вересня, і в вересні штраф сягав тільки десяти відсотків. Однак, відповідно до закону, якщо термін затримки оплати перевищує 60 днів, штраф збільшується до 20 відсотків. Якщо і через два місяці власник нерухомості не заплатить податок, справа може дійти до суду і конфіскації майна.