Російські військові більше не зможуть потрапляти в Молдову через Україну та співпрацювати з Україною у низці важливих сфер.

Уряд розірвав угоду про військово-технічну співпрацю з Росією

У четвер, 11 червня, набувають чинності закони про денонсації Україною низки угод з Росією у військовій сфері.

У середу в парламентській газеті «Голос України» опубліковано ухвалені Верховною Радою 21 травня закони про денонсацію угод між урядами України і РФ про транзит територією країни російських військових формувань, які тимчасово перебувають на території Молдови, про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них, про співробітництво в сфері військової розвідки і про співробітництво у військовій галузі, а також про денонсацію угоди між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації.

Згідно із законами, вони набувають чинності на наступний день після опублікування.

Верховна Рада 21 травня ухвалила закон, згідно з яким розірвала угоду між урядами України і РФ про співробітництво у військовій галузі, підписану 25 листопада 1995 року в Сочі та ратифіковану Верховною Радою 10 січня 2002 року. Цей документ, передбачав співпрацю України та РФ у військовій галузі, координацію зусиль та взаємодії для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямами.

Згідно з цією угодою, сторони сприяли розвитку систем зв’язку і автоматизованих систем управління, оповіщення і комунікацій. Документ передбачав сприяння взаємному обміну технічної та ремонтної документації на озброєння та військову техніку.

Крім цього, згідно з документом, сторони здійснювали співробітництво у сфері міждержавних військових перевезень.

Угода також передбачала, що сторони забезпечували військові частини збройних сил телеграфним, фельд’єгерським та поштовим зв’язком за відповідними мережами збройних сил, а також через установи такого зв’язку відповідних відомств України і Росії.

Український парламент також денонсував угоду між урядами України і РФ про транзит територією країни російських військових формувань, тимчасово розташованих на території Молдови. Документ було підписано 25 листопада 1995 року.

Крім цього, Верховна Рада денонсувала угоди між урядами України і РФ про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них (було підписано 25 листопада 1995 року в Сочі, ратифіковано Верховною Радою 12 вересня 2002 року), про співробітництво в сфері військової розвідки (підписано 26 серпня 1997 року, ратифіковано 7 лютого 2002 року), а також розірвала угоду між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації (підписано 2 грудня 2000 року, ратифіковано 15 листопада 2001 року).

Джерело: Корупція.Інфо