Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) встановила нове епідемічне зонування в Україні з 21 вересня.

Про це міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

Міністр уточнив, що місто Київ залишається в “помаранчевій зоні”, до неї також увійшли Чернівці, Тернопіль та Івано-Франківськ, які раніше були віднесені до “червоної зоні” карантинних обмежень.

В цілому, після поновлення епідемічного зонування за затвердженими на цьому тижні Кабміном нових правилах, в “червоній” зоні не залишилося жодного обласного центру.

Тепер в неї входять:

місто Чоп Закарпатської області;
Самбірський і Пустомитівський райони Львівської області;
місто Бережани, Заліщицький, Збаразький та Тернопільський райони Тернопільської області;
місто Славута і Волочиський район Хмельницької області;
місто Канів Черкаської області;
Герцеївський і Кельменецький райони Чернівецької області;
місто Ніжин і Носівський район Чернігівської області.

Як повідомлялося, після відмови місцевої влади дотримуватися діючих карантинних обмежень Кабмін в черговий раз обновив критерії зонування регіонів за рівнем епідеміологічної небезпеки.

Згідно зі схваленими урядом правок в карантинну постанову №641, вводиться динамічний поріг рівня захворюваності для віднесення територій до “червоної” зони – число хворих за останні 14 днів на 100 тис. населення вп’ятеро вище, ніж в середньому по Україні. Таким чином, поріг віднесення територій до “червоної” зони за критерієм захворюваності підвищений більш ніж удвічі.

Крім того, в “червоній” зоні дозволена робота шкіл і дитсадків. При цьому саме рішення про віднесення регіону до такої зони буде прийматися за згодою місцевої влади.