Монетизація субсидій має бути виконана в єдиний спосіб, який передбачений законом про комунальні послуги. Це видача грошових коштів безпосередньо споживачу. Інше є необґрунтованим та протизаконним, розповів заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу Олексій Хабатюк, повідомляє Gazeta.ua.

З березня 2019-го субсидію готівкою отримають всі ті, хто звернувся за допомогою торік. Споживачам, які оформили субсидію цього року, гроші безготівково нараховуватимуть на банківську картку.

"Усіх субсидіантів реально перевести на готівкову форму отримання допомоги з березня цього року. Адже "живі" гроші – безумовна перевага для українців. З'являється реальний стимул скоротити споживання ресурсів. Зекономлені кошти можна буде використати для своїх потреб. Крім того, газзбути не будуть приписувати додаткові обсяги газу", – пояснює Олексій Хабатюк.

За словами директора дослідницького центру "Інститут міста" Олександра Сергієнка, українцям навряд чи вдасться зекономити субсидію.

"Рівень забезпечення централізованим опаленням в Україні становить близько 70%. У більшості квартир немає індивідуальних лічильників тепла. Тобто людина не має інструментів, щоб економити. Якщо перекрити вентиль на батареї, платіжку все одно нарахують за квадратними метрами, а не споживанням", – пояснює експерт.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Субсидію можуть забрати через борг з комуналки за 30 днів. Раніше термін був більшим – 2 місяці.

"Субсидіантам вигідніше заплатити, ніж втратити допомогу. Всі розуміють, якщо матимуть борг понад 20 неоподатковуваних мінімумів – 340 гривень, їх позбавлять субсидії. Це не стосується боргів через затримку монетизованої субсидії. Однак, як людині довести, що вона не отримала гроші? Треба йти у банк, брати довідку, нести її у відділ субсидій. Ми вже маємо страшенну кількість заяв на субсидії, які чекають розгляду 2 і більше місяці. Їх відправляють на розгляд комісії. Остання не справляється", – каже Олександр Сергієнко.