693023

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив, чому кількість ув'язнених кримських татар на окупованому півострові буде збільшуватись.

Лідер Меджлісу прогнозує, що Росія звинуватить кримських татар разом з організацією "Хізб ут-Тахрір" в екстремізмі, після чого буде показовий процес над корінним народом, щоб залякати кримців.

По тих даних, які ми отримали з різних незалежних, в тому числі міжнародних джерел, окупанти будуть нарощувати кількість ув'язнених, яких вони звинувачують у належності до нібито екстремістської організації "Хізб ут-Тахрір". І тут немає значення, що немає такої кількості людей, які б належали до "Хізб ут-Тахрір" у Криму. Немає такої організації екстремістської "Хізб ут-Тахрір",
— прокоментував Чубаров."Але окупанти це роблять, щоб, набравши певну кількість людей, ймовірно їх буде 30-35 людей, здійснити шоу-процес, аби обдурити західний світ у тому, що вони, мовляв, у Криму протидіють не кримським татарам, не мусульманам, але мусульманським екстремістам", — додав він.

Чубаров переконаний, що це спроба Кремля продати Заходу нову гібридну форму своєї поведінки у Криму.

Мовляв, що ви нас критикуєте, чому застосовуєте санкції: ми тут боремося з екстремістами, як ви і ми разом боролися в Сирії,
— додав лідер кримських татар.

Ще одніє метою посилення репресій Чубаров називає максимальне залякування кримських татар.