З постійно обстрілюваного російським агресором Маріуполя за дві останні доби виїхало на власних автомобілях близько 35 тис. цивільних, про це керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив на прямому включенні у Телемарафоні UAразом.

Вже дві доби поспіль люди виїжджали, і дана згода виїзду людей з Маріуполя на власному транспорті… Всього близько 35 тис. осіб виїхало за дві доби з Маріуполя, – сказав очільник області.

Він зазначив, що рух з Маріуполя дуже складний, не вистачає пального, місто постійно під обстрілами загарбника, тому влада намагається максимально скерувати логістику виїзду людей до безпечних міст.

Рух дуже складний… Маріуполь продовжує перебувати під постійними руйнівними обстрілами, авіаударами. Люди, які вибираються звідти, є така частина з них, які навіть виходять пішки саме з міста Маріуполя. І нам треба розуміти, що на території, яка може не контролюватися або не контролюється збройними силами, не контролюється владою, щоб їм там також максимально уваги приділити і скерувати до безпечних міст, – розповів Кириленко.

Як повідомлялося, у центрі Маріуполя російські загарбники 16 березня скинули бомбу і знищили Драматичний театр, де від війни ховалися сотні людей. За словами радника ОП, ворожі війська, розуміючи, що не можуть перемогти українську армію, вдаються до руйнування цивільних об‘єктів і терору мирного населення.

Зазначимо, що Олексій Арестович підкреслив, що цей міжнародний злочин уже викликав резонанс у світі. За його словами, світове співтовариство невдовзі відреагує на відповідну ситуацію. Він також висловив сподівання, що на міжнародному рівні буде вжито всіх необхідних заходів для протистояння агресії російської федерації. 

Так, як ми з вами бачили вчора в Маріуполі, де накрили місця сховищ громадян із дітьми. Втрати зараз уточнюються, – поінформував радник керівника ОП.

Павло Кириленко  не став коментувати цифри, які були різними джерелами вчора озвучені про кількість жертв, та людей, які вибралися з-під завалів зруйнованого після бомбардування Драматичного театра.

Я вважаю, що коментувати можна вже інформацію, коли вона буде вже перевірена і буде достовірна… Особа, яка коментувала, навіть міжнародним СМІ, що спочатку було загиблих більше 1 тисячі осіб, що там знаходилося всього більше тисячі осіб, казала, що лишилося живими біля 150 осіб, але ми почали перевіряти цю інформацію, і вона виявилася вся недостовірною. Втім вчора ввечері, вже після 22:00 до мене надійшла інформація, що, дійсно, всі є шанси на підтвердження інформації (що люди вийшли з бомбосховища з-під уламків зруйнованого бомбами драмтеатру – ред.), але я можу її прокоментувати тільки, коли я її отримаю офіційно, – пояснив керівник ОВА.