Керівник Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна обговорила з місією Міжнародного валютного фонду в Україні реформування пенсійної системи.

Так, в Україні планують проводити індексацію пенсій щорічно 1 березня, – повідомляє урядовий портал.

Марина Лазебна наголосила на необхідності з 2021 року законодавчо встановити 1 березня датою проведення щорічної індексації пенсій.

За її словами, це дозволить забезпечити належне прогнозування потреби у видатках на пенсійні програми.

У свою чергу, пенсійний експерт місії МВФ Шаба Фехер підкреслив, що твердження, ніби МВФ виступає проти введення накопичувальної пенсійної системи в Україні, є хибним і не відповідає дійсності.

МВФ підтримує запровадження накопичувальних пенсійних систем, але потрібно переконатися, що будуть створені необхідні умови для того, щоб реформа дійсно була впроваджена, була ефективною, а не згорнулася через певний час.

У зв’язку з цим обговорювали потреби в легалізації зайнятості та детінізації заробітних плат для забезпечення фінансової стабільності солідарної пенсійної системи.

Крім того, розглянули реалізовані кроки в реформуванні в частині щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів у віці 80+.

Також плани щодо продовження їх в 2021 році і введення щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів у віці від 75 до 80 років.

Окремо обговорили пропозиції Мінсоцполітики по заміні механізму відшкодування роботодавцями Пенсійному фонду витрат по виплаті пенсій по старості на пільгових умовах.