Тристоронні переговори щодо продовження транзиту газу через територію України після закінчення 2019 року пройдуть вже 19 грудня. Про це представник Єврокомісії Марош Шефчович.

“З нетерпінням очікую наступний раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні цього четверга 19 грудня. Великий час послати позитивний сигнал ринкам та споживачам”, — повідомив Шефчович.

Водночас участь у переговорах 19 грудня вже підтвердили в українському Міненерго. Водночас там не володіють інформацією щодо того, чи підтвердила свою участь російська сторона на переговорах.

Нагадаємо, 18 листопада російський “Газпром” направив українському “Нафтогазу” офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який закінчується 31 грудня нинішнього року, або укласти новий договір на один рік. 

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію. Глава Кабміну Олексій Гончарук каже, що Україна не зацікавлена в укладенні проміжного контракту. Має бути довгостроковий контракт, у рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

Під час останнього раунду переговорів Росія та Україна не досягли жодних домовленостей щодо транзиту газу.