Агресивна поведінка Росії в Керченській протоці і Азовському морі направлена на те, щоб убити економіку регіону і створити військову передумову для нападу на Україну з моря.

Таку заяву зробив директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв на спеціальному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ і підкомітету з питань безпеки і оборони в Страсбурзі. Засідання було проведено в зв'язку з 5 річницею незаконної російської окупації Криму і агресії проти України.

Представник МЗС нагадав про захоплення російськими прикордонниками і ФСБ українських військових кораблів та екіпажів. Тоді Москва не повідомляла про офіційне перекритті Керченської протоки і закрила прохід під Кримським мостом своїм танкером.

З перехопленого радіозв'язку російських військових стає зрозуміло, що збройна атака на українські судна і захоплення моряків ВМС "не була випадковим або спонтанним". Тому, це напад Росії є актом агресії згідно з визначенням резолюції Генеральної Асамблеї ООН 1974 року.

Кремль можна зупинити тільки одним мирним способом – введенням і посиленням санкцій, які б'ють по економіці РФ.

"Росія розуміє тільки силу, і з нею потрібно вести переговори з позиції сили. Ми чули, що слово" санкції ", на жаль, не популярно тут в Брюсселі і в багатьох європейських столицях. Але, будь ласка, зрозумійте, що це єдиний мирний інструмент , яким володіють європейці, щоб зупинити російські військові дії і агресію ", – підкреслив дипломат.

15 березня Європейський Союз ввів нові санкції відносно восьми громадян Росії, які брали участь в нападі на українські кораблі і моряків в Азовському морі. Зокрема, під обмеження потрапили російські моряки з кораблів "Смарагд", "Суздалец", "Дон" і прикордонники ФСБ. В цілому список санкцій ЄС за порушення територіальної цілісності України зараз складається з 171 людини і 44 компаній.

Варто зазначити, що Канада та її міжнародні партнери продовжуватимуть примушувати Росію поважати міжнародне право та суверенітет України.

«Разом із міжнародною спільнотою ми й надалі чинитимемо тиск на Росію, у тому числі шляхом економічних санкцій, поки Росія не почне поважати суверенітет України й міжнародне право», – сказала Фріланд.

Вона нагадала, що Канада у п’ятницю оголосила про запровадження додаткових санкцій проти Росії. «Канада віддана підтримці народу України», – наголосила міністр.

Фріланд додала, що країна продовжує рішуче засуджувати Росію за порушення суверенітету та територіальної цілісності України.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд з нагоди п’ятої річниці анексії Росією Криму.