Прем’єр-міністру Хорватії Андрію Пленковичу прийшов лист з невідомим білим порошком і погрозами. Про це з посиланням на правлячу партію “Хорватська демократична співдружність” (ХДС), яку очолює Пленкович, повідомив телеканал N1.

Лист був відправлений за адресою штаб-квартири партії.

“Співробітники ХДС викликали поліцію, і вона забрала конверт з підозрілим вмістом для розслідування”, — заявили в партії.

Текст повідомлення, адресованого прем’єр-міністру, закінчувався словами “для зрадників одне з ліків — “Новачок”, повідомили джерела в ХДС агентству Hina.

Новий скандал про можливе застосування нервово-паралітичного отрути “Новачок” вибухнув після госпіталізації російського опозиціонера Олексія Навального. Йому стало погано під час перельоту з Томська в Москву 20 серпня. Літак екстрено посадили в Омську, і політика доставили місцеву лікарню. Через два дні його перевезли на лікування до Берліна.

Уряд ФРН повідомило, що німецькі експерти, а також лабораторії з Франції та Швеції виявили в організмі Навального сліди отрути з групи “Новачок”. Їх висновки також підтвердила Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).