Зустріч Байдена і Путіна – останній шанс уникнути масштабного військового конфлікту Росії і України, вважає Міхеіл Саакашвілі.

Якщо РФ піде повномасштабною війною на Україну, то Кремль в першу чергу цікавитиме Маріуполь. Зустріч Байдена і Путіна є останнім шансом уникнути великого військового наступу Росії, у тому числі і на Херсон і Одесу. Однак Москва діятиме в залежності від того, як відреагують на ситуацію США. Про це заявив голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі.

“Маріуполь – це перша мета Путіна. Для мене зустріч Байдена з Путіним – це останній реалістичний шанс уникнути найближчими місяцями великомасштабного нападу Росії, у тому числі на Маріуполь, Херсон, Одесу.

Без цієї зустрічі, я думав, що великомасштабний напад майже гарантовано. Важко переоцінити для нас значення цієї зустрічі”, – розповів чиновник у ефірі телеканалу Україна 24.

Однак, за його словами, позиція Росії залежить від того, як реагуватимуть США. Існує різниця між підходом 44-го президента Барака Обами і 43-го американського глави держави Джорджа Буша, який рішуче виступив проти захоплення Грузії. При цьому для Байдена питання таких дій Москви може мати серйозне значення.

“Коли чинний президент Обама сказав: ми не будемо починати війну з Росією через Україну. Коли чинний президент каже: не хвилюйтеся, ми не починатимемо війну.

У 2008 році Джордж Буш врятував Грузію, сказавши: ми зробимо що завгодно, ми будемо крилаті ракети розміщувати. Він підняв літаки, відправив флот, він показував, що готовий на багато рішучих дій. Мені здається, Байден – це останній з могикан американської політики, для якого холодна війна, СРСР, Росія багато що значать”, – підкреслив Саакашвілі.

Відзначимо, що президент США проводить зустрічі з союзниками, щоб продемонструвати російському президенту “єдиний фронт проти його згубної поведінки”.

Білий дім ставить своїм завданням продемонструвати, що президент США Джо Байден дав “жорсткий сигнал” главі Кремля Володимиру Путіну на їх зустрічі в Женеві. Саміт пройде у двох форматах – “ширшому і вужчому”. Одним з ключових питань буде посилення російської агресії щодо України.

Як повідомляє телеканал NBC з посиланням на джерела, поки невідомо, чи буде “зустріч один на один” без помічників і радників.

За інформацією телеканалу, Байден повинен передати “жорсткий сигнал Путіну, на відміну від тих відносин, які продемонстрував колишній президент Дональд Трамп”.

Стверджується, що Джо Байден проводить зустрічі з союзниками, щоб продемонструвати російському президенту “єдиний фронт проти його згубної поведінки”.

Джерела телеканалу повідомили, що американський президент має намір обговорити кібератаки, посилення російської агресії щодо України, порушення прав людини і втручання у вибори.

Також Джо Байден планує торкнутися тем, за якими дві країни можуть працювати разом. Наприклад, контроль над озброєннями і зміна клімату.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.