Оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати TB2, які раніше успішно пройшли випробування, озброєні високоточними авіабомбами від турецької компанії Roketsan.

Ці та інші високоточні боєприпаси були закуплені разом із партією ударних дронів.

Це спеціальний легкий керований боєприпас, розроблений для ударних БпЛА. 

Ця бомба оснащена високоточною системою наведення по лазерному променю та здійснює планерний політ до цілі. Система наведення боєприпасу дозволяє влучати з похибкою не більше одного метра.

маса – 22,5 кг; довжина – 800 мм, діаметр – 160 мм.

Бойову ефективність його вже було доведено під час застосування безпілотників Збройними силами Турецької Республіки. 

Як довів досвід турецької армії, високоточне наведення боєприпасу та відносно невелика бойова частина, дозволяє використовувати авіабомби проти противника, який прикривається цивільними об‘єктами, без ризику для мирного населення.

Самі ж безпілотники оснащеніпотужною оптичною станцією з тепловізором, завдяки якій оператори мають можливість відслідковувати противника навіть на значній глибині ворожих позицій та отримувати точні координати цілі у режимі реального часу. 

Ця інформація дозволяє оперативно наносити удари високоточним озброєнням, зокрема сучасним українськими ракетами "Нептун" та "Вільха".

Нагадаємо, що TB2 побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БПЛА за тривалістю польоту. 

Під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.

Додамо, що секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після завершення випробувань повідомив, що ударний безпілотник, вилетівши з аеродрому Старокостянтинів Хмельницької обл., "виконав бойове завдання, точно знищивши цілі на Житомирському полігоні".

"Цей новий ударний безпілотний комплекс виводить нашу безпілотну авіацію на якісно новий рівень. Він може проводити розвідку бойових позицій ворога, розташованих на відстані до 4000 км, точно знищувати цілі з висоти 7 км і перебувати в повітрі 24 години", – зазначив секретар РНБО України.