щит

Кабінет міністрів України має намір прибрати з узбіч магістралей рекламні щити. Така норма зазначена у міжнародному законодавстві, зокрема, у Європейській угоді про міжнародні магістралі.

Про це повідомили в прес-службі глави урядового комітету з питань розвитку інфраструктури та екологічної політики Валерія Вощевського. Таку новину передає Корупція.Інфо

Як зазначається, урядовий комітет з питань розвитку інфраструктури і екологічної політики уже підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що, станом на сьогоднішній день, на обочинах доріг розташовано більше ніж 6 тисяч рекламних банерів. Крім того, 75% з них були встановлені у невідповідності з діючими нормативно-правовими актами.

«Згідно з результатами опитування, проведеного Департаментом ДАІ МВС України, 82% респондентів визнали, що зовнішня реклама відволікає їх від керування автомобілем», – повідомили у прес-службі.

Пан Вощевський пояснив, що рекламні щити приберуть лише з міжміських автошляхів уже після того, як закінчиться термін дії документів на них.

«Це вимога міжнародного законодавства, зокрема Європейської угоди про міжнародні магістралі, яка забороняє розміщення рекламних щитів по сторонах міжнародних доріг», – наголосив політик.