У Херсоні від ботулізму помер чоловік. Його дружина – у реанімації.

Ймовірна причина зараження – копчена риба домашнього приготування, яку подружжя споживало напередодні. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

"До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік був у вкрай важкому стані, помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі перебуває у відділенні реанімації у тяжкому стані", – заявили в МОЗ.

У відомстві закликали звертатися до лікаря за найменшої підозри на ботулізм.

Згідно з повідомленням, станом на 11 вересня 2018-го зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждали 93 людини, 8 із них померли.Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Ботулізм – тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується без доступу кисню за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. У МОЗ рекомендують утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачу достеменно невідомо.

Сироватки від ботулізму завезли з Канади. Це антитоксини, необхідні для забезпечення можливості негайного лікування випадків ботулізму. Їх доставили 25 червня як гуманітарну допомогу від Програми розвитку ООН у відповідь на запит МОЗ України.